Právě se nacházíte:

Třída 7.A

HALLOWEEN

V letošním roce úplně poprvé škola zažila strašidelný svátek.   Halloween. Je to svátek mrtvých, který vznikl v Anglii a začal se slavit i v Česku. Pro školu ho připravila třída VII.A  pod vedením paní učitelky Lady Zavázalové.

Už příprava vypadala strašidelně, i když začátek se zdál pohodový. Začali jsme ve středu 22.10. No řekněte, kdo by nezajásal, že odpadá matematika. Rychle jsme se přemístili do kuchyňky a začali dlabat. Tedy dýně.  Rozhlédli jsme se po spolužácích a začali jsme tužkou kreslit jejich obličeje. Pravda, málokdo se poznal, ale možná podobu ocenili žáci při pátečním překvapení. Začali jsme řezat do dýní.  Vypadalo to jako u nás o přestávce, ale tam do sebe řežou kluci. Výzdoba byla připravena, Jirka s Ráďou přizabiti a my jsme mohli pokračovat.

Další den bylo na řadě jídlo. Rozhodli jsme se, že bychom mohli udělat nějaké odporně vypadající, ale zároveň chutné dobroty. A tak se v kuchyňce pekly utržené prsty, plesnivá buchta a taky se vařil  žabí sliz, správně řečeno želatina. Ze začátku se všichni snažili, aby to bylo co nejdřív hotové, ale potom nás to začalo bavit. Děvčata pekla a zdobila buchtu, chlapci se starali o prsty, spíš je potají ochutnávali, a na vaření želatiny jsme se střídali. Když už bylo všechno hotové, museli jsme uklízet. Peklo bylo hlavně s moukou, protože ta nebyla jen na zemi a na stolech, ale většina těch, co dělali utržené prsty, měla skoro všechnu mouku na obličeji. Vypadalo to, jako by Halloween už přišel. Vždy, když paní učitelka nedávala pozor, dali jsme si každý jeden prst. Myslím, že všechno se povedlo. Chutnaly nám i prsty ze kterých spadl nehet. Žabí sliz a plesnivou buchtu jsme moc ujídat nemohli, ale stálo to za to.

V pátek ráno 24.10.  jsme si přivstali a šli jsme se zmalovat a obléknout. Ve vstupní hale byly černě prostřené stoly obložené různými dobrotami: plesnivá buchta, uříznuté prsty, vydloubnuté bulvy, žabí sliz a slizcí šneci. Před školou svítily strašidelné dýně, které vítaly žáky.  Ovšem po cestě na ně číhaly různé příšery.  Za popelnicemi se schovávala siamská dvojčata a děsila příchozí, zombie s pistolí ohrožoval všechny při vstupu do školy. Tolik smíchu, pištění, ale i pláče škola už dlouho nezažila.

Doufáme, že se zavedla nová tradice a že si Halloween užijeme i v dalších letech.

                                                           

                                                                                                                                                         Lucie Míšková a Karin Beer

Čtěte více

.