Právě se nacházíte:

Novinky školní družinky

Beseda na téma 1.pomoci

Před podzimními prázdninami proběhla ve školní družině beseda, kterou pro obě oddělení připravila paní učitelka a zdravotnice Edita Floriánová. Byla zaměřena na praktické ošetřování různých úrazů a na řešení problémů ohrožujících zdraví člověka. Mezi žáky školní družiny bylo několik členů loňského zdravotnického kroužku. Jejich šikovnost a vědomosti nás všechny při besedě mile překvapily.

Umíte sami například v případě potřeby správně přivolat záchrannou službu, dobře ošetřit zlomenou ruku či si poradit při bodnutí vosou?

 

 

Projekt "Stop plastům"

V měsíci říjnu proběhl ve školní družině ekologický projekt pod názvem „Stop plastům“.Vše spočívalo v tom, že na podnět školní družiny děti společně s rodiči poctivě třídili domácí odpad. Děti pak donesly do družiny omyté a zmačkané plastové lahve. V přírodním atriu ZŠ je společně navěsily na stromy a keře. Tento projekt nám všem dokonale znázornil, jakou rychlostí člověk ničí přírodu. Mnoho se hovořilo na různá témata. Například proč se třídí odpad, k čemu se využívá a podobně. Nejvíce plastových lahví s rodiči vytřídili Denis Lazar z 1. ročníku, Rudolf Lazar z 2. ročníku a Eva Oláhová ze 4. ročníku.

 

.